Markette başörtüsüne hakaret edip polisi tehdit etti! MEB görevden aldı

Başörtülü kadınlara yönelik sözlü tacizin adresi bu kez Zonguldak’ın Kozlu ilçesiydi. İddiaya göre, Fatih Mahallesi İsmail Ergene Caddesi’nde dün bir zincir markete giden K.D, ürünün etiketi ile kasa fiyatının farklı olduğunu, daha önce alınan sigarayı da değiştirmek istediğini söyledi. Bunun üzerine kasiyer Ö.B. ile tartışmaya başlayan K.D, çocuklarına haber verdi. Markete gelen K.D’nin oğlu Kozlu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı O.D’nin de tartışmaya katılması üzerine polis çağrıldı.

KASİYERİN BAŞÖRTÜSÜNE HAKARET EDİP POLİSLERİ TEHDİT ETTİ

Ekiplerin tarafları sakinleştirip ayırmaya çalıştığı sırada O.D’nin, polislere, “Kimi aldığınıza dikkat edin, yoksa hepinizi Hakkari’ye sürdürürüm.“, market çalışanı Ö.B’ye hitaben de “Başımıza ne geldiyse bu kapalılardan geldi zaten, yeter be.” demesi üzerine ekipler müdahale etti.

GÖZALTINA ALINDI

Polise direnen O.D, yere yatırılarak gözaltına alındı. Polise mukavemet nedeniyle soruşturmayı Kozlu İlçe Jandarma Komutanlığı yürüttü.

ŞEKER HASTASI OLDUĞU İÇİN BİR ANDA SİNİRLENDİĞİNİ SÖYLEDİ

O.D, jandarmada alınan ifadesinde, Ö.B’den özür dileyerek, şeker hastası olduğu için bir anda sinirlendiğini ve pişman olduğunu söyledi. Ö.B. de şikayetçi olmadığını belirtti.

SALIVERİLDİ

Öte yandan “polise görevini yaptırmamak için direnmek” ve “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla adliyeye sevk edilen O.D, savcılık ifadesinin ardından salıverildi.

MEB GÖREVDEN ALDI

Olay üzerine bir soruşturma da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldı. Kozlu Halk Eğitim Müdür Yardımcısı olan Onur D. görevden el çektirildi.

KAYNAK: AA / TRT HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x