Beşiktaş isyan etti: Halil Umut Meler ve Koray Gençerler’i maçlarımızda görmek istemiyoruz

1-0’lık Dolmabahçe derbisinin ardından Beşiktaş ve Galatasaray arasında başlayan gerilim siyah-beyazlıların isyanına dönüştü.

Galatasaray’ın 3 puanı aldığı maçın ardından paytığı paylaşıma tepki gösteren Beşiktaş yönetimi, bugün de hakem Halil Umut Meler ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimine bayrak açtı.

Derbi maçta alınan kararlar hakkında açıklama yayınlayan Beşiktaş yönetimi TFF yönetimine istifa çağrısı yaptı, maçın orta hakemi Halil Umut Meler ve VAR hakemi Koray Gençerler’i bir daha maçlarında istemediklerini duyurdu.

Beşiktaş’ın “Kulübümüzden açıklama” başlıklı duyurusu şöyle:

‘HER MAÇTA TAKIMIMIZI BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE DOĞRAYAN…’

“Biz Beşiktaşız. Asaletin, onurun ve mücadele ruhunun 121 yıl boyunca hiç solmadığı, her zaman şerefimizle oynayıp, hakkımızla kazandığımız bir destanın mirasçılarıyız. Bizim için asıl olan, geçmişimizden gelen ve hiçbir zaman eğilmeyen onurlu duruşumuzdur.

Aylardır ‘Federasyonumuzun arkasındayız’ diyerek işlerine gelmeyince ‘istifa’ diye çağrı yapanların derbi maçtan sonraki düzeysiz tutumunu hayretle izledik. TFF Disiplin Kurulu’nu istediği saatte toplayıp istediği şekilde nasıl karar aldırabildiğini tüm kamuoyu da ibretle izlemiştir. Bu çifte standartlar, Türk futbolunun geleceği için büyük endişe yaratmaktadır ve çok ciddi sosyal yaralanmalara fırsat verecek niteliktedir.

Beşiktaş’tan Riva’ya sesleniyoruz!

Futbolumuzda tüm kaosların içinde adı geçen ve sürekli Beşiktaş’ın kritik maçlarına ısrarla atanan Halil Umut Meler’in dün vermiş olduğu oyunun akışını değiştiren skandal kararlar, futbolun adaletine olan güveni ortadan kaldıran ciddiyette hatalardır.

Derbide, Cenk Tosun’un penaltı pozisyonunda VAR incelemesi yapılmaması, Omar Colley’in pozisyonunda hafta içi gözleri görmeyen VAR’ın bu maçta şahin kesilen gözleriyle kararın kırmızı karta döndürülmesi ve oyunun sistemli olarak yavaşlatılmasına göz yumulması, Türk futbolunda alışıldık hale gelen, ancak asla alışılmaması gereken skandal kararlardır.

VAR masasındaki tavrıyla her maçta takımımızı bilinçli bir şekilde doğrayan Koray Gençerler’i de unutmuyoruz!

‘ARTIK MAÇLARIMIZDA GÖRMEK İSTEMİYORUZ’

Beşiktaş camiası olarak, Halil Umut Meler’i ve Koray Gençerler’i artık maçlarımızda görmek istemiyoruz.

Adil bir rekabet düzeni oluşturulmayan Türk futbolunda masa başı oyunlarıyla elde edilen şampiyonlukların uluslararası karşılaşmalarda sonu hüsranla biten deneyimlerden öte bir sonuç getirmediği ortada olup, daha fazla vakit geçirilmeden futbolumuzda tüm organlarıyla kapsamlı ve çağdaş bir yeniden yapılanmanın bir an önce yapılması kaçınılmaz bir zorunluluktur.

‘YENİ GÖREVE GELECEK TFF YÖNETİMİ…’

Tüm uyarılarımıza ve temaslarımıza rağmen hiçbir önlem almayan TFF’nin, Türk futbolunu bu kaostan çıkarmak adına acil olarak seçime gitmesinde büyük yarar görüyoruz.

Yeni göreve gelecek futbol federasyonunun ve kurullarının, Türk futbolunu çok daha iyi yerlere götüreceğine inanıyoruz.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x